a

Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adip elit, pellentesque turpis.

Zadzwoń do nas – 601 076 563      Znajdź nas na

Dlaczego uczymy programowania przy pomocy Minecraft?

Minecraft: Education Edition to platforma edukacyjna oparta na grze, która oferuje edukatorom transformacyjny sposób na zaangażowanie uczniów przy użyciu gry Minecraft i rozpalenie ich pasji uczenia się!

Minecraft to słynna gra typu survival, wyprodukowana przez studio Mojang. Pierwotnie produkcja ukazała się w ramach wczesnej wersji na komputerach osobistych w 2009 roku, a obecnie dostępna jest na szeregu rozmaitych platform sprzętowych – od urządzeń mobilnych, przez past-genowe konsole, aż po Xboksa i PlayStation.

Firma Microsoft kupiła oprogramowanie MinecraftEdu, będące grą Minecraft dostosowaną na potrzeby szkolnictwa. Latem koncern wypuścił ulepszoną wersję oprogramowania pod nazwą Minecraft: Education Edition, oddając w ręce nauczycieli grę, która sprawdza się w zastosowaniach edukacyjnych. Początkowo tytuł był dostępny w 50 krajach, ale liczba ta szybko wzrosła.. Dziś Microsoft chwali się, że z Minecraft: Education Edition korzysta już ponad 75 tysięcy uczniów i nauczycieli z ponad 100 krajów. Twórcy programu twierdzą, że dzięki Minecraft Education Edition można uczyć właściwie wszystkiego – od matematyki i fizyki, przez historię, aż po języki. Ponadto zapewnia wyjątkowe i kreatywne doświadczenia edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, którzy przez zabawę mają nabywać umiejętności rozwiązywania rozmaitych problemów, sprawnego komunikowania się, współpracowania itd. Dzięki temu Minecraft: Education Edition pomaga przygotować uczniów do przyszłego miejsca pracy.

Podczas warsztató edukacyjnych z Minecraft Education Edition korzystamy z aplikacji Code Builder, która umożliwia uczniom naukę programowania w Minecraft przy użyciu narzędzi takich jak Code.org, Tynker, Scratch i Microsoft MakeCode. Uczniowie mogą także używać bloków kodu lub JavaScript do budowania i tworzenia w grze Minecraft.

Post a Comment