a

Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adip elit, pellentesque turpis.

Zadzwoń do nas – 601 076 563      Znajdź nas na

Jak uczyć dzieci programowania?

Jak wiadomo warto by dzieci uczyły się programowania, gdyż jest to kompetencja jutra, ale pytanie jak to zrobić by chciały się uczyć programowania. W jaki sposób zainteresować je programowaniem.

Nauka programowania zwłaszcza jej początki często bywają bardzo trudne i żmudne, trzeb poznać dużą ilość kodu, aby zobaczyć rezultaty. Dzieci zwykle nie chcą czekać, chcą widzieć efekty od razu, dlatego bardzo ważne jest, aby do nauki programowania użyć odpowiednich narzędzi. Jest to o tyle istotne, jeśli zależy nam na tym, by dzieci naprawdę załapały bakcyla, by zaraziły się pasją do programowania i chciały się rozwijać w tym kierunku.

Rzecz oczywista, dzieci kochają zabawę i jest to najlepszy sposób przekazywania im wiedzy, nauka poprzez zabawę – to najlepszy pomysł, by dzieci szybko i łatwo przyswajały sobie wiedzę i chciały dalej się uczyć. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu różnego rodzaju robotów edukacyjnych. Dzięki temu możliwa jest nauka kodowania już od najmłodszych lat. Oczywiście ważne jest by odpowiednio dostosować poziom przekazywanej wiedzy do wieku dziecka. Wato jednak zaznaczyć, że im wcześniej zaczniemy tym łatwej w późniejszych latach, podczas nauki profesjonalnych języków programowania. Warto zacząć wcześniej, gdyż dzieci od najmłodszych latach przyswoją sobie typowe pojęcia, już Maluchy można uczyć czym jest algorytm i jak się go buduje.

Dla dzieci w wieku szkoły podstawowej świetnym pomysłem jest wykorzystanie różnego rodzaju gier edukacyjnych wspomagających naukę programowania. Dobrym pomysłem jest też nauka pisania kodu na komputerze z wykorzystaniem języka kodowania zbudowanego dla dzieci, takiego jak Scratch czy Baltie. Doskonała alternatywa to wykorzystanie popularnej i lubianej gry komputerowej Minecraft,, która ma wiele możliwości i świetnie nadaje się do celów edukacyjnych.

Starsze dzieci można zacząć uczyć profesjonalnych języków programowania, ale ważne jest by się nie zniechęciły, warto więc urozmaicać takie zajęcia np.: „wizytą robotów”, które będą miały zaprogramować.

Pamiętajmy więc, najlepszym sposobem nauki dzieci jest nauka poprzez zabawę i to nie tylko programowania.

Post a Comment